درباره هامون شمال

درباره هامون:

 • پیام مدیر عامل

شرکت سرمایه گذاری هامون شمال با در اختیار داشتن تیم مجرب و با تدوین راهبردهای مناسب و اجرای آن توسط تیم اجرایی در تلاش است در مقایسه با بازار عملکرد مناسبی داشته باشد. پیگیری استراتژی فعال در معاملات بورسی و توجه به مدیریت ریسک شرکت، سوق دادن پرتفوی شرکت به سمت سهام بنیادی و پرپتانسیل، استفاده از فرصت­های کوتاه­مدت بازار، افزایش انضباط مالی و گزارشگری از جمله فعالیت­های موثر مدیریت و کارکنان شرکت برای سهامداران گرامی بوده است. حاصل این اقدامات منجر به کسب بازدهی 453 درصدی طی دو سال 97 و 98 گردید که در همین مدت شاخص 433 درصد بازدهی داشته است. این شرکت همراه در تعاملات خود با سایر ذینفعان، منافع آنها را مدنظر قرار داده است. رعایت دقیق قوانین و مقررات حاکم بر فعالیت شرکت و عدم وجود نکات منفی در گزارش بازرس قانونی شرکت در سال­های اخیر، به روز و شفاف بودن پرونده­های مالیاتی شرکت همگی نمونه­هایی از تلاش برای بهبود تعامل با کلیه ذینفعان از جمله سهامداران محترم می­باشد. همانند سال­های پیش، مدیریت و کارکنان شرکت سرمایه­گذاری هامون شمال امیدوارند با بهبود مستمر رویه های کاری، بهره­گیری هرچه بیشتر از توان تخصصی کارکنان و تداوم استراتژی­های مناسب خود در سایه حمایت­های سهامداران محترم شاهد پویایی بیشتر و ارتقا جایگاه شرکت در فضای کسب و کار خود باشند.

 • تاریخچه شرکت

شركت سرمايه گذاري هامون شمال ( سهامی عام ) در تاريخ 05/07/1384 بصورت شركت سهامي عام تاسيس شده و تحت شماره 256038 مورخ 05/07/1384 در اداره ثبت شركتها به ثبت رسيده است. این شرکت در تاریخ 08/11/1387 توسط هلدینگ صبا تامین خریداری شد. در حال حاضر شركت سرمايه گذاري صباتامين (سهامي عام) سهامدار عمده شركت سرمايه گذاري هامون شمال (سهامي عام) است.

 • موضوع فعالیت

موضوع فعاليت شركت طبق ماده 3 اساسنامه عبارتست از:

 الف) موضوع فعالیت اصلی :

1- سرمایه‌گذاری در سهام، سهم الشرکه، واحد های سرمایه‌گذاری صندوق ها یا سایر اوراق بهادار دارای حق رای شرکت‌ها، موسسات یا صندوق های سرمایه‌گذاری با هدف کسب انتفاع به طوری که به تنهایی یا به همراه اشخاص وابسته‌ی خود، کنترل شرکت، موسسه یا صندوق سرمایه‌گذاری سرمایه پذیر را در اختیار نگرفته یا در آن نفوذ قابل ملاحظه نیابد.

2- سرمایه‌گذاری در سایر اوراق بهادار که به طور معمول دارای حق رای نیست و توانایی انتخاب مدیر یا کنترل ناشر را به مالک اوراق بهادار نمی‌دهد.

ب) موضوع فعالیت های فرعی

1- سرمایه‌گذاری در مسکوکات ، فلزات گرانبها ،گواهی سپرده بانکی و سپرده های سرمایه‌گذاری نزد بانک ها و موسسات مالی اعتباری مجاز

2- سرمایه‌گذاری در سهام ، سهم الشرکه ، واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق ها یا سایر اوراق بهادار دارای حق رای شرکتها ، موسسات یا صندوق های سرمایه‌گذاری با هدف کسب انتفاع به طوری که به تنهایی یا به همراه اشخاص وابسته خود، کنترل شرکت ، موسسه یا صندوق سرمایه‌گذاری سرمایه پذیر را در اختیار گرفته یا در آن نفوذ قابل ملاحظه بیابد.

3- سرمایه‌گذاری در سایر دارایی ها از جمله دارای های فیزیکی ، پروژه های تولیدی و پروژه های ساختمانی با هدف کسب انتفاع

4-ارائه خدمات مرتبط با بازار اوراق بهادار از جمله :

       1-4-پذیرش سمت در صندوق های سرمایه‌گذاری

       2-4-تامین مالی بازار گردانی اوراق بهادار

       3-4-مشارکت در تعهد پذیره نویسی اوراق بهادار

       4-4 تضمین نقدشوندگی ، اصل یا حداقل سود اوراق بهادار

5-شرکت میتواند در راستای اجرای فعالیتهای مذکور در این ماده ، در حدود مقررات و مفاد اساسنامه اقدام به اخذ تسهیلات مالی یا تحصیل دارایی نماید یا اسناد اعتباری بانکی افتتاح کند و به واردات یا صادرات کالا بپردازد و امور گمرکی مربوطه را انجام دهد . این اقدامات فقط در صورتی مجاز است که در راستای اجرای فعالیت های شرکت ضرورت داشته باشند و انجام آنها در مقررات منع نشده باشند.  

 • چارت سازمانیChart Hamoon
 • اعضاء هیات مدیره

اعضاء هيات مديره

به نمايندگي

سمت

تحصیلات
شركت سرمایه‌گذاری صدرتامین   
   احمد خلج   
رئیس هیات مدیره   
فوق لیسانس مدیریت بازرگانی   
شركت خدمات مديريت صبا تامين
محسن صادقی باطانی
نائب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل
فوق لیسانس مدیریت مالی
شركت كارگزاري بيمه تامين آينده   
سامان راجی   
عضو غیر موظف هیات مدیره   
فوق لیسانس مدیریت اجرایی   
شركت سرمايه گذاري صباتامين
ارشاد کوششی
عضو غیر موظف هیات مدیره
فوق لیسانس حسابداری
شركت كارگزاري صبا تامين   
مسعود موفقي   
عضو غیر موظف هیات مدیره   
دکترای مالی

 

 

 • ترکیب سهامداران

سهامداران شركت و ميزان سهام آنها در پايان سال مالي مورد گزارش بشرح جدول زير مي­باشد:

شـــــــــــــرح

تعداد سهام

سهم

ميزان مالكيت

درصد

مبلغ سهام

ريال

شركت سرمايه‌گذاري صباتامين

799,996,000

99.996

799,996,000,000

شركت كارگزاري صباتامين

1,000

0.001

1,000,000

شركت سرمایه‌گذاری صدر تامین

1,000

0.001

1,000,000

شركت كارگزاري بيمه تامين آينده

1,000

0.001

1,000,000

شركت خدمات مديريت صباتامين

1,000

0.001

1,000,000

جمع

800,000,000

100

800,000,000,000

 

 • کمیته­های تخصصی

کمیته حسابرسی:

هدف از تشکيل کميته حسابرسي، کمک به ایفای مسئولیت نظارتی هیئت‌مدیره و بهبود آن جهت کسب اطمينان معقول از موارد زیر می باشد:

 • 1- اثربخشي فرآیندهای نظام راهبری، مدیریت ریسک و کنترل‌های داخلی،
 • 2- سلامت گزارشگری مالی،
 • 3- اثربخشی حسابرسي داخلي،
 • 4- استقلال حسابرس مستقل و اثربخشی حسابرسی مستقل و
 • 5- رعايت قوانين، مقررات و الزامات.

مشخصات کمیته حسابرسی:

Hesabresi Hamoon

 • استراتژی­ها

عمده فعالیت شرکت سرمایه­گذاری هامون شمال در بخش خرید و فروش دارایی های مالی متمرکز است. برای انتخاب صنعت دیدگاه شرکت بصورت بالا به پایین می­باشد، بدین معنا که ابتدا کلیت اقتصاد مورد بررسی قرار می­گیرد و سپس با توجه به بررسی­های صورت گرفته صنایع پربازده انتخاب می­شوند.

بعد از آن با بررسی شرکت­های هر صنعت، بر اساس تحلیل صورتهای مالی(به صورت گذشته نگر) و برآورد سود سال­های آتی با عنایت به پیشبینی­ها و برآوردهای کارشناسی نسبت به تمامی موارد اثرگذار بر عملکرد مالی شرکت­های هدف(به صرورت آینده نگر) انجام میشود و شرکت­های مورد نظر برای سرمایه­گذاری انتخاب می­شوند.

شرکت سعی دارد در صنایعی سرمایه­گذاری نماید که مزیت رقابتی در کشور داشته باشند. سرمایه­گذاری‌های شرکت جهت افزایش بازدهی و کاهش ریسک، مشارکت در صنایع پربازده و نهایتا با هدف افزایش منافع سهامداران صورت گرفته است.  نتیجه اینکه بخش مهمی از ارزش بازاری سبد سهام بورسی و فرابورسی شرکت مربوط به صنایع فلزات اساسی، سنگ آهن،  محصولات دارویی و محصولات شیمیایی می­باشد.

 سرمایه

سرمايه شركت منقسم به 800  ميليون سهم يك­هزار ريالي بانام و عادي تماماً پرداخت شده مي باشد. تغییرات سرمایه شرکت از بدو تاسیس تا کنون به شرح جدول زیر می‌باشد.

sarmayeh Hamoon

 • چشم انداز، ماموریت

شرکت سرمایه­گذاری هامون شمال همواره برای دستیابی به حداکثرسازی سود و بهینه­سازی ترکیب سبد سرمایه­گذاری خود نسبت به انتخاب برترین گزینه­ها تلاش نموده است. هدف کلی این شرکت تحصیل سود عملیاتی اعم از سود نقدی سرمایه­گذاری­ها و سود حاصل از فروش آنها در بازار سرمایه ایران با استفاده از منابع تامین شده توسط سهامداران است.

برخورداری شرکت از سبد سرمایه­گذاری­های نسبتا منعطف و دارای نقدشوندگی بالا و همچنین انتخاب صنایع ممتاز توسط مدیران شرکت بر پایه گزارشات تهیه شده توسط تیم کارشناسی و همچنین گزارشات ارزش­گذاری، منجر به افزایش توان رقابتی شرکت در صنعت گردیده است.

حوزه­ های سرمایه گذاری:

HozehSarmayehgozari Hamoon